Chyba
  • JUser: :_load: Nemôžem načítať užívateľa s ID: 42

Operný spev

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Túžiš po kariére operného speváka/speváčky? Máš hlas, ktorý je niečím výnimočný? Obdivuješ zvučné mená ako: Adriana Kučerová, Anna Netrebko, Martin Babjak, Peter Dvorský

V tom prípade máš základné predpoklady pre odbor spev. Naši pedagógovia ťa v priebehu štúdia
naučia správnu dychovú a hlasovú techniku na základe technických cvičení, aplikovaná na hudobnú
literatúru a jej prednes. Študijným materiálom ti budú ľudové piesne, umelé piesne a operné,
koncertné alebo oratoriálne árie rôznych štýlových období.

So svojimi spolužiakmi budeš mať možnosť pobudnúť 4 alebo 6 rokov podľa toho či budeš chcieť
štúdium ukončiť maturitnou skúškou alebo absolutóriom.

Čo získaš?
•    schopnosť na vyššej odbornej úrovni podať profesionálny umelecký výkon
•    pripravenosť aplikovať získané vedomosti, umelecké schopnosti a zručnosti v profesionálnej praxi či už ako sólista alebo ako člen umeleckých telies
A čo s tým?
Ako profesionálny umelec budeš pripravený/á na vysokoškolské štúdium, pracovne mobilný/á a pripravený/á na celoživotné rozširovanie svojho odborného umeleckého a umelecko-pedagogického vzdelávania.


Ako to využiješ?
Keď doštuduješ môžeš byť:
•    umelec – sólista
•    člen umeleckých telies;
•    pedagóg vyučovania umeleckých predmetov;
•    pôsobiť v oblasti kultúrneho manažmentu
•    pokračovať vo svojom rozvoji na vysokej škole

Populárni absolventi našej školy v tomto odbore:

Michaela Šebestová

 

Patrí k najmladšej generácii slovenských vokálnych interpretov. Spev študovala na Konzervatóriu v Bratislave a na konzervatóriu v Topoľčanoch pod vedením A. Šebestovej-Kucharskej. Úspešne sa zúčastnila na viacerých medzinárodných speváckych súťažiach, ako je Medzinárodná spevácka súťaž Antonína Dvořáka v Karlových Varoch (v roku 2005), Medzinárodná spevácka súťaž Mikuláša Schneidera-Trnavského v Trnave. V roku 2004 získala ako ocenenie účasť na majstrovských kurzoch u Gabriely Beňačkovej. Dôležitým faktorom v jej vokálnej príprave bolo získanie prestížneho Štipendia Richarda Wagnera v Bayreuthe v roku 2005. Od roku 2006 pokračuje v štúdiu spevu u Sergeja Kopčáka, od roku 2011 na Akadémii umení v Banskej Bystrici.

Viac tu: http://www.operaslovakia.sk/news/a5-jula/

 

Katarína Perencseiová

 

Pochádza z Fiľakova. Po absolvovaní Konzervatória Dezidera Kardoša v Topoľčanoch pokračovala v štúdiu spevu a hudobnej pedagogiky na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Od roku 2005 je sólistkou Štátnej opery.
Účinkovala na hudobných festivaloch Hudobná jeseň a Cithara Aedicule v Nitre,a i.

Viac: http://www.stateopera.sk/subor/katarina-perencseiova-207

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Naposledy zmenené sobota, 23 marec 2013 18:20

Súvisiace položky (podľa značky)

Prihláste sa na odber noviniek a zostaňte informovaný

O nás

     Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša je hudobné a dramatické konzervatórium, ktoré poskytuje komplexné umelecké a umelecko-pedagogické vzdelanie. Pripravuje študentov na profesionálne umelecké uplatnenie a na vyučovanie umeleckých a odborných predmetov vo vzdelávacích programoch umeleckého zamerania.
    Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša poskytuje študentom výchovu a vzdelávanie v študijnom odbore spev, hudba, tanec, hudobno-dramatické umenie a muzikál v šesťročnom súvislom vzdelávacom programe. Výchova a vzdelávanie sa uskutočňuje individuálne, v skupinách alebo kolektívne. Študentom sa zapožičiavajú bezplatne hudobné nástroje, notový materiál, audiovizuálne nahrávky umeleckých diel, záznamová technika a ďalší výstroj a potrebný materiál na vyučovanie.
    Výchova a vzdelávanie sa uskutočňuje podľa šesťročného vzdelávacieho programu, v ktorom študent po ukončení štvrtého ročníka vykoná maturitnú skúšku a po ukončení šiesteho ročníka vykoná absolventskú skúšku. Úspešným absolvovaním posledného ročníka súvislého šesťročného vzdelávacieho programu ukončeným absolventskou skúškou študent získa právo používať titul „diplomovaný umelec“ so skratkou „DiS.art“, ktorý sa uvádza za priezviskom.

Rýchly kontakt

M.Benku 7
080 01 Prešov

Telefón: 0907220363
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
www.skdk.sk

Kto je online?

Práve tu je 42 návštevníkov a žiadni členovia on-line