HERECTVO

Pozývame Ťa do sveta hereckej tvorby. Pokiaľ disponuješ výrazným hereckým, speváckym a tanečným talentom tak naši učitelia zabezpečia, aby si svoj ho naplno rozvíjal.

Predmety ktoré sa budeš učiť vyučujú pedagógova s dlhoročnou pedagogickou praxou, ale aj praxou v umeleckej sfére. Vyučovanie v odbore hudobno-dramatické umenie speje k organickému prepojeniu herectva, spevu a pohybu. Šesťročné štúdium končí absolventským výkonom, po ktorom dostaneš titul DiS.art. (diplomovaný umelec)
Praktické predmety, ktoré sa na škole budeš učiť:
Herectvo – Individuálne, skupinové i celo kolektívne rozvíjanie tvojich fyzických, psychických aj hereckých dispozícií. Čakajú Ťa špeciálne pohybové cvičenia, v ktorých sa rozvíja vizuálna, verbálna a pohybová pamäť, schopnosť myslieť, hľadať a systematicky pracovať na vlastnom rozvoji a na rozvíjaní hereckej fantázie a tvorivosti. Výsledkom tvojej práce budú etudy, ucelené predstavenie, monológy, či monodráma.
Spev – Študijným materiálom ti budú ľudové piesne, umelé piesne, šansóny a divadelné piesne. Klavírny sprievod ti budú robiť profesionálny korepetítori s dlhoročnou praxou v odbore.
Tanec – počas štúdia sa budeš venovať týmto druhom tanca:
• Klasický tanec - štúdium cvikov a tanečných variácií a kombinácií klasického tanca
• Ľudový tanec - získavanie praktických a teoretických vedomostí o ľudovom tanci.
• Moderný tanec - štúdium techniky jazzového tanca
Bábkarská tvorba – Predmet, na ktorom sa naučíš základné techniky vodenia bábok (marionetta, javajka, pupet...), oživovanie a práca s materiálom a veľa ďalších poznatkov, ktoré vo svojej umeleckej praxi zúročíš.
Pantomíma – Pohybové štylizované herectvo, v ktorom sa vyjadrujú pocity emócie a príbehy bez verbalizácie
Moderovanie a práca pred kamerou – Okrem hereckej práce nazrieš aj na prácu modérátora, kameramana či zvukára. Naša škola disponuje technickým vybavením, aby si sa mohol rozvíjať aj v mediálnej oblasti. Profesionálne dabingové štúdia, náročný software na strih a úpravu videa ti umožnia realizovať sa v činnosti moderátora. Na tomto predmete budeš kolektívne vytvárať nie len audiovizuálne záznamy ale vyskúšaš si moderovať aj veľké podujatia či koncerty.
Tvoje uplatnenie má široký rozmer. Môžes sa stať členom činoherného, muzikálového alebo bábkového divadla na slovensku, ale aj v zahraničí. Svoje schopnosti môžeš rozvíjať na vysokých školách nie len umeleckého zamerania. Titul, ktorý získaš úspešným ukončením šiesteho ročníka ťa oprávňuje vyučovať spev, tanec alebo herectvo na základnej umeleckej škole.

Viac z tejto kategórie: Hudba »
Prihláste sa na odber noviniek a zostaňte informovaný

O nás

SKDK je vyššia odborná škola poskytujúca komplexné umelecké a umelecko-pedagogické vzdelanie v študijnom odbore spev, hudba, tanec a hudobno-dramatické umenie v šesťročnom súvislom vzdelávacom programe. Žiak po ukončení štvrtého ročníka vykoná maturitnú skúšku a po ukončení šiesteho ročníka vykoná absolventskú skúšku a získa právo používať titul „diplomovaný špecialista umenia“ so skratkou „DiS.art“, ktorý sa uvádza za priezviskom.

Rýchly kontakt

Gagarinova ulica č. 2490/13
Topoľčany 955 01

Telefón: 038/5320024, 0914 320 025
Fax: 038/5320024
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
http://www.skdk.sk

http://www.studioskdk.sk

https://konzervatorium.edupage.org/


Zväčšiť mapu

Naši partneri

Kto je online?

Práve tu je 31 návštevníkov a žiadni členovia on-line