SPEV - džezový, populárny, operný

 

SPEV

Máš výnimočný hlas? V tom prípade máš základné predpoklady pre odbor spev. Naši pedagógovia ťa počas štúdia naučia správnu dychovú a hlasovú techniku na základe množstva technických cvičení sa môžeš rozhodnúť pre spev operný, populárny či džezový.

Študijným materiálom ti budú ľudové piesne, umelé piesne a operné, koncertné alebo oratoriálne árie rôznych štýlových období.So svojimi spolužiakmi budeš mať možnosť pobudnúť 4 alebo 6 rokov podľa toho či budeš chcieť štúdium ukončiť maturitnou skúškou alebo absolutóriom.

Populárny spev u nás vyučuje Alica Gogová. Jej žiačkami okrem iných sú i Ivana Bagová historický prvá víťazka Hlasu Česko Slovenska a Veronika Danišová finalistka SuperStar 2015.

P5270106

Operný spev vedie famózny Martin Babjak, ktorého netreba ani obzvlášť predstavovať. Je jednou z najvýraznejších osobností v slovenskej opere, je dlhoročným členom Opery Slovenského národného divadla.

martin babjak

Workshopy populárneho a džezového spevu realizuje Adriena Bartošová a iní významní speváci zo Slovenska či zahraničia. Napríklad Gabor Winand (Maďarsko). Tešíme sa so spolupráce s Máriou Čírovou, Robo Opatovský či Mário Kollár.


Čo sa u nás na konzervatóriu naučíš?
•    schopnosť na vyššej odbornej úrovni podať profesionálny umelecký výkon
•    pripravenosť aplikovať získané vedomosti, umelecké schopnosti a zručnosti v profesionálnej praxi či už ako sólista alebo ako člen umeleckých telies

Ako profesionálny umelec budeš pripravený/á na vysokoškolské štúdium, pracovne mobilný/á a pripravený/á na celoživotné rozširovanie svojho odborného umeleckého a umelecko-pedagogického vzdelávania.

Ako to využiješ?
Keď doštuduješ môžeš byť:
•    umelec – sólista
•    člen umeleckých telies;
•    pedagóg vyučovania umeleckých predmetov;
•    pôsobiť v oblasti kultúrneho manažmentu
•    pokračovať vo svojom rozvoji na vysokej škole

Populárni absolventi našej školy v tomto odbore:

Michaela Šebestová

 

Patrí k najmladšej generácii slovenských vokálnych interpretov. Spev študovala na Konzervatóriu v Bratislave a na konzervatóriu v Topoľčanoch pod vedením A. Šebestovej-Kucharskej. Úspešne sa zúčastnila na viacerých medzinárodných speváckych súťažiach, ako je Medzinárodná spevácka súťaž Antonína Dvořáka v Karlových Varoch (v roku 2005), Medzinárodná spevácka súťaž Mikuláša Schneidera-Trnavského v Trnave. V roku 2004 získala ako ocenenie účasť na majstrovských kurzoch u Gabriely Beňačkovej. Dôležitým faktorom v jej vokálnej príprave bolo získanie prestížneho Štipendia Richarda Wagnera v Bayreuthe v roku 2005. Od roku 2006 pokračuje v štúdiu spevu u Sergeja Kopčáka, od roku 2011 na Akadémii umení v Banskej Bystrici.

Viac tu: http://www.operaslovakia.sk/news/a5-jula/

 

Katarína Perencseiová

 

Pochádza z Fiľakova. Po absolvovaní Konzervatória Dezidera Kardoša v Topoľčanoch pokračovala v štúdiu spevu a hudobnej pedagogiky na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Od roku 2005 je sólistkou Štátnej opery.
Účinkovala na hudobných festivaloch Hudobná jeseň a Cithara Aedicule v Nitre,a i.

Viac: http://www.stateopera.sk/subor/katarina-perencseiova-207

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Naposledy zmenené streda, 22 február 2017 18:07
Prihláste sa na odber noviniek a zostaňte informovaný

O nás

SKDK je vyššia odborná škola poskytujúca komplexné umelecké a umelecko-pedagogické vzdelanie v študijnom odbore spev, hudba, tanec a hudobno-dramatické umenie v šesťročnom súvislom vzdelávacom programe. Žiak po ukončení štvrtého ročníka vykoná maturitnú skúšku a po ukončení šiesteho ročníka vykoná absolventskú skúšku a získa právo používať titul „diplomovaný špecialista umenia“ so skratkou „DiS.art“, ktorý sa uvádza za priezviskom.

Rýchly kontakt

Gagarinova ulica č. 2490/13
Topoľčany 955 01

Telefón: 038/5320024, 0914 320 025
Fax: 038/5320024
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
http://www.skdk.sk

http://www.studioskdk.sk

https://konzervatorium.edupage.org/


Zväčšiť mapu

Naši partneri

Kto je online?

Práve tu je 7 návštevníkov a žiadni členovia on-line