Vznik a koncepcia SŠUV

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Kedy sme vznikli?

Súkromná škola úžitkového výtvarníctva v Topoľčanoch začala svoju činnosť 1. septembra 1994 ako prvá stredná umelecká škola s výtvarným zameraním v Nitrianskom kraji. Pri jej vzniku bolo potrebné prekonať mnoho prekážok od legislatívy cez zabezpečenie vhodných priestorov s vybavením odborných učební a dielní až po kvalifikovaných pedagógov pre všeobecnovzdelávacie a odborné technické i výtvarné predmety.

Kto školu založil?

Zriaďovateľom tejto školy je Mgr. Vladimír Gális, ktorý založil aj ďalšiu umeleckú školu a to Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša v Topoľčanoch.

Čo môžeš študovať na škole?

Súkromná škola úžitkového výtvarníctva má zriadené tieto odbory: výtvarné spracovanie keramiky a porcelánu, úžitkovú maľbu, odevný dizajn, propagačné výtvarníctvo a úžitkovú fotografiu.

Čo sa budeš učiť na škole?

Študenti sa učia počas štúdia zvládnuť technologické a technické postupy spracovania materiálov, kultivovať svoj výtvarný názor, navrhovať a realizovať modely i objekty úžitkového charakteru. Škola poskytuje študentom vzdelanie na poli výtvarnom a tiež na poli praktickom remeselnom, podporuje tvorivé myslenie, priestor na realizáciu rôznych nápadov i experimentovanie v úžitkovej tvorbe jednotlivých odborov. Čo to znamená? Naučíš sa nové techniky kreslenia, maľby, naučíš sa všetky svoje umelecké nápady umelecky i technicky zvládnuť. Vyučovanie odborných a výtvarných predmetov prebieha v špeciálnych učebniach a dielňach v 5 – 9 členných skupinách, čo umožňuje individuálny prístup k študentom.
Umelecké práce a modely žiakov sú prezentované na mnohých propagačných podujatiach, výstavách a sympóziách často s medzinárodným zastúpením. Takisto na stránke našej školy (www.ssuv.sk) ako aj na Facebooku (SKDK & SSUV). Úzko spolupracujeme s Domovom dôchodcov v Topoľčanoch, ktorý nám poskytol svoju budovu na realizáciu výtvarných návrhov, riešenia interiéru a exteriéru rôznymi maliarskymi technikami i inými umeleckými artefaktmi.

Budeš mať maturitu? A čo môžeš robiť po skončení školy?

Po ukončení štúdia maturitnou skúškou môžu študenti plynule pokračovať v pomaturitnom špecializačnom štúdiu, kde okrem odborného rastu získajú aj základné pedagogické vzdelanie a môžu sa uplatniť ako učitelia výtvarnej výchovy v základných umeleckých školách. Tak isto majú možnosť uchádzať sa o štúdium na vysokých školách najmä s výtvarným ale aj iným zameraním. Môžu sa zamestnať v grafických štúdiách ako aj reklamných agentúrach. Absolvent môže začať svoje vlastné podnikanie a zúžitkovať všetko čo sa naučil.
Cieľom školy je vychovať zdravo sebavedomého umelca, ktorý dokáže vyjadriť a zdôvodniť svoje názory, vie samostatne tvoriť a rozvíjať svoj talent i aktívne sa zapojiť do života spoločnosti a obohacuje ju hlavne v kultúrnej umeleckej oblasti.

Prihláste sa na odber noviniek a zostaňte informovaný

O nás

Súkromná škola úžitkového výtvarníctva poskytuje úplné stredné vzdelanie ukončené maturitnou skúškou. Študenti môžu pokračovať v pomaturitnom špecializovanom štúdiu, kde získajú vyššie odborné vzdelanie a sú kvalifikovaní učiť na základných umeleckých školách.

 

Rýchly kontakt

Gagarinova ulica č. 2490/13
Topoľčany 955 01

Telefón: 038/5320024
Fax: 038/5320024
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
http://www.ssuv.sk

Zväčšiť mapu

Kto je online?

Práve tu je 12 návštevníkov a žiadni členovia on-line